Aktualności

"Nie zostawimy czytelnika"

Email Drukuj PDF

DRODZY RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!

W tym trudnym czasie epidemii musimy sobie jakoś radzić, musimy sobie pomagać. Biblioteka szkolna jest nieczynna, ale są sposoby aby zdobyć potrzebną książkę, lub znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków. Życzymy dużo zdrowia i przyjemnej oraz dobrej lektury dla uczniów i rodziców.

Renata Serwin i Marzena Żeglińska

Więcej…
 

Pierwsza pomoc emocjonalna

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,
obecna sytuacja w kraju jest wyjątkowo trudna dla wielu z nas, zarówno dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli. W ciągu jednego dnia zmieniło się nasze życie. Ograniczono nam możliwość kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi, robienia zakupów oraz wiele innych czynności dnia codziennego. Tym sytuacjom towarzyszą przeróżne emocje, czasem wyjątkowo trudne. W związku z tym Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wadowicach rozszerza dostępność mailowego i telefonicznego kontaktu zaufania w ramach pomocy psychologicznej, zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli - pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 512618605, gdzie specjaliści udzielą fachowej porady.

 

Informacja

Email Drukuj PDF

W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania dyrekcja  przypomina o warunkach pracy uczniów  i ich bezpieczeństwie  w sieci, które są bardzo ważnymi elementami podczas ich pracy każdego dnia.

Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie podczas pracy online w domu.

Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów:

  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna.
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  3. Możesz bezpiecznie korzystać z linków umieszczonych w dzienniku elektronicznym przez nauczycieli. Unikaj natomiast klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail od nieznanych osób.
  4. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  5. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła. Hasło powinno zawierać nie mniej niż 8 znaków, w tym cyfry oraz wielkie litery. W różnych serwisach posługuj się różnymi hasłami.
  6. Nie pozwalaj na zapamiętywanie przez przeglądarkę haseł do poczty elektronicznej i serwisów, z których korzystasz. Po skończonej pracy wyloguj się.
  7. Na forach dyskusyjnych czy blogach posługuj się nickiem (pseudonimem), a nie swoim imieniem i nazwiskiem. Unikaj publikowania informacji o sobie w sieci.
  8. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
  9. Gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi, poproś o radę swoich rodziców lub innych dorosłych, którym ufasz.
  10. Bądź kulturalnym użytkownikiem internetu, stosuj się do zasad netykiety.
 

Spotkania absolwentów

Email Drukuj PDF

W sobotę, tj. 18.10. 2014 r. odbyły się w szkole spotkania Absolwentów przy kawie i cieście podawanym przez nasze uprzejme gimnazjalistki. Wszyscy mieli również okazję obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek zgromadzonych na górnym holu budynku gimnazjum.

Więcej…
 

Obchody Jubileuszu 50-lecia szkoły - fotoreportaż (fot. G. Kierczak)

Email Drukuj PDF

Obchody Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły rozpoczęły się 17 października od mszy świętej  o godz. 1000, której przewodniczył biskup Damian Muskus. Po uroczystym nabożeństwie wszyscy przemaszerowali przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przed budynek nowo wybudowanej hali sportowej. Tutaj nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez Burmistrza Miasta, Dyrektora Szkoły, Biskupa i przedstawicielkę uczniów, a także poświęcenie murów i wmurowanie aktu erekcyjnego budowy hali.

Więcej…
 


Strona 8 z 9

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Środa
23 Czerwca 2021
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama