Home Uczniowie polecają...

Uczniowie polecają...

Email Drukuj PDF

UCZNIOWIE POLECAJĄ

Uczniowie naszej szkoły polecają książki na wakacje i nie tylko… Lektura nie tylko bawi, ale i rozwija, stwarza alternatywę dla gier i nudy. Jednak nie będziemy nudzić. Zachęcamy do przeczytania recenzji różnorodnych książek, a następnie do lektury. Dla każdego coś dobrego…

***

Wśród książek, które czytałam jest jedna szczególnie przeze mnie zapamiętana. Nosi ona tytuł „Zaopiekuj się mną. Bari, wymarzony piesek”. Jej autorką jest Holly Webb, która zwraca uwagę młodemu czytelnikowi na fakt, że szczeniak potrzebuje troski i poświęcenia. Decydując się więc na własnego pieska, musimy koniecznie o tym pamiętać. Jest to piękna i wzruszająca opowieść, która poruszy serca wszystkich czytelników w każdym wieku.
Podczas wakacji Laura zostaje w domu, gdyż jej mama pracuje w ośrodku wczasowym i w okresie wakacji ma dużo zajęć. Dziewczynka czuje się samotna. Jej wielkim marzeniem jest pies. Pewnego dnia do ośrodka przyjeżdża grupa przyjaciół. Jedna z wczasowiczek, Ania, przywozi ze sobą szczeniaczka. Przyjaciele często  wychodzą na plażę, pozostawiając pieska samego bez opieki. Laura widząc samotnego i smutnego pieska, postanawia się nim zaopiekować za zgodą właścicielki. Dziewczynka bardzo pokochała małego Bariego. Niestety, wie, że wakacje niedługo się skończą i będzie musiała się z nim pożegnać.
Jeśli jesteście ciekawi, co wydarzy się w dniu rozstania, musicie sami przeczytać tę niesamowitą, dostarczającą wielu wrażeń książkę.

Julia Kosek, kl. 4 b

***

„Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla to opowieść o chłopcu z bardzo biednej rodziny. Ojciec chłopca pracuje  w fabryce pasty do zębów i to on utrzymuje całą, siedmioosobową rodzinę. Niestety, zarabia niewiele i jego rodzina często głoduje. Charlie bardzo lubi czekoladę, jednak jego rodziny na nią nie stać. Raz w roku, w dniu urodzin chłopiec dostaje w prezencie czekoladę. Rodzina Charliego bardzo się kocha i często spędzają ze sobą czas. Wtedy dziadkowie opowiadają chłopcu różne historie, jego jednak najbardziej interesuje ta o fabryce czekolady pana Wonki.
Pewnego dnia w prasie ukazuje się artykuł o umieszczeniu przez pana Wonkę pięciu Złotych Talonów w czekoladach. Pięcioro dzieci  będzie mogło spędzić jeden dzień w fabryce czekolady. Charlie martwi się, że jemu nie uda zdobyć talonu, bo chociaż niedługo są jego urodziny, to dostanie tylko jedną czekoladę.
Jednak na ulicy znajduje banknot i….
Książka przeniesie Was w inny świat. To lektura nie tylko dla dzieci. Uczy, że to miłość jest ważniejsza niż wszystkie pieniądze tego świata. Rodzina jest najcenniejsza.

Melania Gaura, kl. 4 b

***

 

***

 

***

 

***

 

***

 

***

 


***

 

***

 

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 19:58  


Dzisiaj jest: Środa
23 Czerwca 2021
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak