Home Nasza szkoła

Nasza szkoła

Email Drukuj PDF

Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał we wrześniu 2002 roku z połączenia istniejącej od ponad 40 lat Szkoły Podstawowej i nowo wybudowanego Gimnazjum, oddanego do użytku we wrześniu 2000 roku.
Dyrektorem szkoły jest pani mgr inż. Bożena Kołodziej, wicedyrektorami są pp. mgr Maria Mlak i mgr Bogdan Oczkowski. Grono Pedagogiczne liczy 47 nauczycieli, dodatkowo w Szkole zatrudnionych jest 15 pracowników administracji i obsługi.
W lutym 2002 roku szkoła otrzymała imię Mikołaja Zebrzydowskiego - wojewody krakowskiego, założyciela i fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej.
Nasza szkoła jest największą placówką oświatową w gminie.
Na parterze Gimnazjum znajduje się szatnia, sekretariat, gabinet dyrektora, stołówka oraz świetlica. Na pierwszym piętrze przestronne i jasne sale, holl - miejsce spotkań, apeli i innych uroczystości, biblioteka szkolna oraz pracownie: chemiczna i geograficzno-historyczna. Na szczególną uwagę zasługuje biblioteka szkolna, w której księgozbiór gromadzony jest już od 1946 roku. Obecnie w bibliotece znajduje się 15 000 woluminów, 85 roczników czasopism i środków audiowizualnych. Biblioteka dysponuje dużym lokalem, w którym mieści się wypożyczalnia, magazyn książek, czytelnia i sala telewizyjna. W bibliotece znajduje się również nowoczesne centrum multimedialne.
W Szkole Podstawowej mieści się 14 sal i dwie pracownie komputerowe z 20 stanowiskami, gabinet higienistki, pedagoga szkolnego, i niestety, tylko jedna sala gimnastyczna.
W szkole od kilkunastu lat działa Drużyna Harcerska "Badyle". Aktywnie działa chór szkolny "Sempre" od kilku lat odnoszący sukcesy na licznych konkursach i przeglądach. Mamy również zespół teatralny „Gim-Te-Dra”, który co roku wystawia dla uczniów dwa przedstawienia z pięknymi scenografiami, kostiumami i oprawą muzyczną.
Młodzież kalwaryjskiej szkoły może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, tzw. "kółkach", na których zdolni uczniowie przygotowują się do konkursów przedmiotowych, a także rozwijają swoje zainteresowania.
W Gimnazjum wydawana jest gazetka "Gim-press", a w SP ukazuje się pismo "Co w szkole piszczy ...".
Nasza szkoła zawsze chętnie bierze udział we wszystkich konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych. Ściśle współpracuje z ośrodkami kulturalnymi i społecznymi.

 


Dzisiaj jest: Środa
23 Czerwca 2021
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak